کوچک سینمایی بازیگران پیروزی سینمای

کوچک: سینمایی بازیگران پیروزی سینمای داستان همراه مدرسه سینما زندگی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کاهش 10 درصدی منزل های نوساز نسبت به پارسال

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به پول نیوز با بیان اینکه تعداد منزل های نوساز حدود 10 درصد کم کردن پیدا کرده، رونق بازار مسکن در سال‌های ابتدای دهه 90 مورد

کاهش 10 درصدی منزل های نوساز نسبت به پارسال

کاهش 10 درصدی منزل های نوساز نسبت به پارسال

عبارات مهم : بازار

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به پول نیوز با بیان اینکه تعداد منزل های نوساز حدود 10 درصد کم کردن پیدا کرده، رونق بازار مسکن در سال های ابتدای دهه 90 مورد اشار قرار داد و افزود: در آن سالها دست کم 20 واحد نوساز در فایل های فروش بنگاه داران وجود داشت ولی امروز در بنگاه ها کمتر از انگشتان دست منزل های کلید نخورده جهت خرید وجود دارد .

فایل های فروش مشاوران املاک این روزها کم رمق تراز هر زمانی است . در حالی مرکز آمار از رشد 29.5 درصدی قیمت منزل در فروردین گزارش داده که تعداد معاملات انجام شده است در نخستین ماه سال حدود 7 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کم کردن را نشان می دهد.

کافی است تا سری به بنگاه های املاک بزنید تا ببنید تعداد عرضه کنندگان واقعی ملک چقدر کم هست. بعضی از کارشناسان علت این اتفاق را بازار بلاتکلیف این روزها می دانند. سعید یکی از بنگاه داران منطقه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران به پول نیوز می گوید: تنها کسانی که ملکی را خریداری کردند حاضر به فروش منزل های خود هستند. ولی این تمام ماجرانیست.

کاهش 10 درصدی منزل های نوساز نسبت به پارسال

بخشی از کمبود عرضه مسکن را در کم کردن ساخت و ساز در سال های گذشته باید جستجو کرد . آنگونه که مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک به پول نیوز می گوید: تعداد منزل های نوساز کلید نخورده حدود 10 درصد نسبت به سال های گذشته کم کردن پیدا کرده است .

آنگونه که این فعال بازار در حال حاضر تنها در چند منطقه محدود همچون یک ، 5 و 22 ساخت و ساز رونق دارد ، ادامه داد : در مناطق مرکزی، جنوبی و شرقی پایتخت کشور عزیزمان ایران تراکم ساختمان به اوج خود رسیده و امکان ساخت و ساز وجود ندارد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به پول نیوز با بیان اینکه تعداد منزل های نوساز حدود 10 درصد کم کردن پیدا کرده، رونق بازار مسکن در سال‌های ابتدای دهه 90 مورد

او با اشاره به رونق بازار مسکن در سال های 90 ،91 و 92 ادامه داد: در آن سالها هنگامی که جهت خرید مراجعه می کردی دست کم 20 واحد نوساز در فایل های فروش بنگاه داران وجود داشت ولی امروز در بنگاه ها کمتر از انگشتان دست منزل های کلید نخورده جهت خرید وجود دارد و همین مساله قدرت خرید را از خریداران گرفته است .

پای سرمایه گذاران غیرحرفه ای در ابتدای دهه 90 به بازار مسکن باز شد

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این توصیه که رشد قیمت ها در اوایل دهه 1390، مسکن را به یکی از جالب ترین بازارها تبدیل کرده بوده ادامه داد: سود بالای سرمایه گذاری در بازار ساختو ساز پای سرمایه گذاران غیرحرفه ای را هم به این بازار باز کرده بود. علاوه بر اشخاص حتی نهادها و شرکت ها هم تلاش داشتند با ورود به بازار مسکن به نوعی سرمایه خود را در برابر تورم محافظت کنند و از این رو به سرمایه گذاری در این بازار سرازیر شده است بودند.

کاهش 10 درصدی منزل های نوساز نسبت به پارسال

برای مثال بانک ها حتی در شرایطی خرید ساختمان جهت ایجاد شعبه تازه را به مثابه سرمایه گذاری در بازار مسکن می دانستند و خیلی دغدغه سودده بودن عملیات شعبه را هم نداشتند. در چنین شرایطی سرمایه گذاری بخش شخصی در ساخت واحدهای مسکونی تازه رشد بالایی داشت.

پول نیوز

واژه های کلیدی: بازار | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz